Letní tábor: Mafie

Letní tábor SK Kapři 2014

Mafie, jak to vidí Michaela Jůnová

Na úplném začátku bylo před pár lety přání, naplnit alespoň část letních prázdnin dětem, které nemají tolik možností a příležitostí.  Dětem s menším či větším hendikepem, dětem, které většinu prázdninových dní tráví doma s rodiči, někdo občas u babičky.  Umožnit jim to, co mají zdravé děti úplně běžně.  Opustit na pár dní rodiče, stát se na chvíli někým jiným, zažít něco, co se ve všedních dnech nezažívá.  A z druhé strany  nechat oddychnout i rodiče, kteří celý rok pracují, starají se, cvičí, prostě pečují o své děti.

Tak se stalo, že do Pluhova Žďáru přijeli jeden rok Vikingové, další rok proběhl krutý vojenský výcvik, za rok se sešel Praotec Čech, Limonádový Joe a Indiana Jones, v roce loňském vládla uvolněná nálada éry Hippies a letos přijela do Pluháče Mafie. Přesně mafie několika národů – americká, italská a ruská. Černý obchod s pašovaným alkoholem a cigaretami zažil zlaté časy a místní policie měla náročných deset dní.  Jako úvodní seznamovací akce  tří mafiánských gangů byla návštěva divadla v Žirovnici s hvězdným obsazením ,kde naše Klárka měla standig ovation.  Každý druhý den  mafiáni tančili v rytmu disco a doháněli všechno, co během roku nestihli. V pondělí návštěvu Zoo provázelo tropické vedro, ale mafie vše zvládla, tak,jak se na mafii sluší.  V úterý všichni zažili nečekané překvapení v podobě návštěvy ze Zimbabwe a jejich super energické vystoupení. Odvahu si někteří posílili při přednášce o hadech,kde si je téměř každý  pohladil, pochoval  a  také všichni zvládli s úsměvem i noční vstup do mafiánských gangů. Závěrečná benefice se skupinou Crash, s nimiž si zahrál i mistr Péťa Mottl, prostě neměla chybu.

 Užili si to všichni, děti  i dobrovolníci, náhodní návštěvníci  i skalní příznivci. Nejde všechno popsat, kdo nezažil, neuvěří, kdo nezažil,musí jen závidět. A víte, neděláme to jen pro děti a dospěláky s hendikepem, děláme to i pro sebe, protože nám je mezi Kapry dobře. Stojí za to, na pár dní zapomenout na povinnosti, práci a stereotypy a prostě si užít několik jiných dní s přáteli, s kterými je fajn. A vůbec nezáleží na tom, jestli má vozík, chybí mu ruka nebo nevidí. Na to se u nás nehraje, naopak, někdy je i postižení výhodou.

Další ohlasy:

Ahoj, máme za sebou půlku letního tábora, dneska jsme se dětí ptali co se jim líbilo zatím nejvíc, většina z nich řekla, že pohodová atmosféra, program, různá překvapení…..atd. A já říkám : je to jen díky vám všem, protože jaký si to uděláš takový to máš  a když je vůdce v poho, tak jsou i ostatní Happy. co pipinkýýýý :-))) Dobroši odvádějí 100% práci, díky i Radim Beneš, za dnešní překvapení ve formě návštěvy z Afriky :-)))

hlásím návrat s tábora chtěl bych poděkovat hlavně Ivan Jůna a všem dobrovolníkům!!! a celé mládeži na táboře bylo to zase super už jenom kvůli těm záchvatům smíchu tam má cenu jezdit na táboře jsem se nabil spoustou energie za to díky!!! doufám že jsem nějakou energii předal zase já ostatním snažil jsem se díky za všechny výlety a zážitky děkuji také za super jídlo budu muset zase makat na břicho kruci těším se na další společné akce s vámi všemi co jste tam byli a už tet se těším na další tábor z názvem Gladiátoři makejte lidičky já budu bušit zase celý rok abych byl ještě v lepší formě ještě jednou díky všem mám vás rád Váš mléčný král revolucionář mějte se fajn

Deset dní plné překvapení, zážitků veselých, dojemných, smutný snad jen jeden – konec tábora. Dobrovolnící odvedli práci na 100% a někdy i více. Ve svém volnu jezdí na akce, na kterých pracují a pomáhají našim kamarádům z J.Hradce, Jihlavy, K. Varů, Ostravy, Prahy a Slovenska. Oni nám tu pomoc a péči oplatili tím, že si sami navzájem pomáhali, šířili kolem sebe obrovskou energii, kterou cítím i teď uvnitř v srdci. Když se sejde parta lidí, kde se nikdo nehádá, nepomlouvá a neubližuje si, naopak vytváří tým čím dál více sehraný a stmelený  Tak to je přesně to o co mi celé roky jde. Chci poděkovat i rodičům, všem co nás podporují a podporili na benefiční akci, DJ GIZZY, kapela Crash, divadelní spolek z Kardašovy Řečice, Penzion a Restaurace U Zámku, Pluhův Žďár, Obec Pluhův Žďár, Veronika Dostálováza výborné koláče, Hana Kůrková za krásné naušničky pro dobrovolníky………….atd No zkrátka těším se na vás všechny zase na dalších akcích, Ahoj Starý Kapr Párátko

Zážitky z letního tábora 2014

Měníme sny, měníme touhy, měníme názory, měníme partnery, měníme auta, ale nikdy neměníme svoje kamarády, kteří stojí při nás. 
Tak jako loni, uteklo to jako voda. Deset dní, Pluhův Žďár. Tentokrát jsme vstoupili do mafiánských gangů. Zatančila nám Marylin Monroe, navštívili jsme divadlo s naší celebritou Klárkou, absolvovali jsme trochu náročnější výlet do ZOO , návštěva s hady byla pro většinu zajímavá zkušenost a naprosto úžasná návštěva ze Zimbabwe přijela za námi, aby si s nimi Víťa mohl zatančit .Vyrobili jsem největší a nejkrásnější dort, v diskotékách jsme to roztáčeli a při noční bojovce se pobavili, až bolely břišní svaly. Závěrečný den se skvělou skupinou Crash a samozřejmě s naším Gríšou se protáhl až do ranních hodin. Bazén a návštěva Lenky už je tradice. Prostě to zase stálo za to, že se nikomu nechtělo domů.
 

Kdo máte prázdniny, tak užívejte volna, ti z nás, co od pondělka pracují, ať to utíká. Načerpali jsme energii, tak ať nám to dlouho vydrží. Mám vás ráda a už se těším na další setkání. Mimochodem mě po včerejším tanci bolí asi úplně všechno
Michaela Jůnová