Příběh: dražba totemu

 Ahoj,

Se svolením prezidenta Šamana MC Astacus si dovoluji přidat tento příspěvek. Jak jsem již psal  na FB, měl  jsem čest se zúčastnit této akce pořádané MC Astacus, se kterým spolupracujeme už osm let v rámci našeho programu SK Kapři: rehabilitace, výuka plavání a volnočasové aktivity pro děti s handicapem. Všechno děláme ve svém volném čase po práci.

Na akci Rack – Reyd jsme mohli představit svojí činnost a pustit vám video z našich akcí, všechno se tam nevešlo ( 19 let je přece jenom dlouhá doba)

Součástí naší prezentace byla i dražba totemu, který jsme měli na našem letním táboře s dětmi z našeho sportovního klubu i z jiných klubů z Čech a Moravy.

Kdo jste byl přítomen této dražby, jistě víte, jak asi skončila. Nějaký pan Ondřej Táborský ( tak aspoň uvedl svoje jméno ) totem vydražil za  50 000,-Kč. Jenže celá věc se nečekaně zvrtla a pan Táborský jako hrdý Ukrajinec začal všechny účastníky hecovat hesly „ To jste Češi, já jsem Ukrajinec a příspívám na vaše české děti atd. atd . Což důstojnost celé dražby srazilo. Velkou oporou a pomocí nám byl skvělý Vlasta Korec.

S panem Táborským  jsme se dohodli, že po víkendu zavolá a domluvíme způsob vyúčtování.

Ale nic takového se nekoná, protože hrdinný Ukrajinec nezvedal telefony a až když jsem mu zavolal z jiného čísla, tak telefon zvedl. Všechno popřel, prý to u telefonu není on a pana Táborského prý zatkla v neděli 11.8. policie, tak žádné peníze nebudou, protože on o ničem neví ( to mi řekl ten člověk na druhé straně telefonu)

Moje pocity, se asi nedají vyjádřit, vztek, pocit zklamání a hořkosti.

Nikdy jsem se v rámci naší činnosti s ničím takovým nesetkal za celých 19 let.

Moc mě mrzí, že takový člověk svým jednáním a chováním kazí jméno vás všech  motorkářů.

Když přijeli kluci z MC Astacus k nám do Jindřichova Hradce poprvé, řekli: „ chceme změnit názor veřejnosti na nás motorkáře“ U nás v J. Hradci se to povedlo. Osm let nám pomáhají na bazénu na akci Vajgarský Kapr a děti i rodiče se každým rokem na ně těší až zase přijedou s mašinama do sálu kulturního centra (děvčata si krupnou do kalhotek ) a děti si můžou na jejich motorky sednout a vyfotit.

Pojďme tedy a dokažme pánovi s Ukrajiny a jemu podobným, že Češi se nepotřebují bít v prsa a machrovat národní hrdostí, ale že umí podpořit dobrou věc i bez těchto keců a hesel.

Pokud nás budete chtít podpořit, budeme moc rádi. Můj FB profil je pravý, naše webovky jsou pravé www.skkapri.cz, můj mobil je pravý 776 225 034, messenger a whatsApp je pravý, náš účet je pravý i já jsem skutečný. Moje jméno je Ivan Jůna. Jsem vedoucí sportovního klubu Kapři.

V případě, že se rozhodnete nás podpořit a poslat peníze, prosím zavolejte mi předem nebo napište. Do zprávy pro při odeslání částky je nutné napsat: Dar SK Kapři. Smlouvu vystavíme.

Venca z Karlových Varů, který slíbil přispět na sobotní akci, slib splnil. Poslal 8000 ,-Kč, včera jsme si poslali a podepsali smlouvu na dar. Tak by to mělo být, sliby se neplní jen o vánocích.

youtu.be/VzGQ62VSkgk odkaz na video.